Avamere võistlusjahi Grand Soleil 42R ja selle meeskonna lugu.

28.7.09

BOW 2009 esimene võistlus võidukas

Audi Sport lõpetas BOW(Baltic Offshore Week) esimese etapi 2. kohaga. Esimese koha võttis Lexus FINLAND ja 3. kohale tulid Forte mehed.

ORC 1 klassile anti start 18:20 pikale offshore race'le. Esimese vastutuule märgi võttis Soome Lexus meeskonna järel Audi Sport. Edasi võeti suund Osmussaare poole, kus 16 knots tuules tuli tõrjuda Ladybird rünnakuid. Hästi vuhises eest Lexus oma code-zero'ga. Puri, mille soetamisele võiksime mõelda!?

Märgis püsisime endiselt teisel kohal. Järgmine kurss näitas krüssu Hiiumaale, Glotovi madala poole. Ööpimeduses suutsid tuule keeramist kõige paremini ära kasutada taaskord Lexuse mehed, samuti tulid hästi Forte meeskond. Nemad hoidsid rohkem saare alla, meie hoidsime merele. Vaatamata silmnähtavale ülekrüssule suurendas Lexus edumaad 20 minutile, Fortega oli edumaa 3 minuti ringis. Märk võetud, spinn läks üles. Keskmiselt 10 knotsises tuules liikus Forte väga hästi ning oma suure spinniga pöörasid 2 tunniga 3 minutit oma kasuks. Sarnane vahe Lexuse ja Fortega püsis kuni lõpuni ning füüsiliselt lõpetasime kolmandana. Jahi valemite ja ümberarvutamise tulemusena võttis esimese etapi võidu Lexus, 2. koht Audi Spordile, 3. koht Fortele ja 4. kohta Premium'ile.

Eesti avamerepurjetamise karika arvestuses pööras kaardid segi Pärnu Jahtklubi all sõitev Ladybird, kes peale 19. tundi kestnud meresõitu eksisid finishisse navigeerimisel ning sai DNF'i.